Seuraparlamentti

Raision seuraparlamentin tehtävänä on kehittää kunnan ja liikuntaseurojen välistä vuorovaikutusta ja tuoda raisiolaisten urheiluseurojen näkemys liikunta-asioiden valmisteluun. Seuraparlamentti ottaa kantaa toimialansa valmisteilla oleviin asioihin, nostamalla ajankohtaisia asioita käsiteltäviksi.

Kerran vuodessa yhteisessä seurafoorumissa valitaan jäsenet seuraparlamenttiin, jossa on edustus seuroista, liikuntapalveluista ja vapaa-aikalautakunnasta.

Seuraparlamentti on asiantuntijaelin, jolla ei ole päätäntävaltaa. 

Seuraparlamentin jäsenet

  • Markku Appel, Raision Kuula ry., p. 044 782 1323, markku.appel(at)dnainternet.net
  • Teija Koskinen, Raision Jumpparit ry., p. 040 355 8908, puheenjohtaja(at)raisionjumpparit.fi
  • Kalle Räikkä, Raision Loimu juniorit ry., p. 040 721 3327, kalle.raikka(at)loimujunnut.fi
  • Katja Kankaanpää, Varsinais-Suomen amerikkalainen jalkapallo ry., p. 040 822 8528, katja.kankaanpaa(at)phoenix.football
  • Mirkka Karikoski, Raision Rinkka ry., p. 040 755 4615, jmirkkakarikoski(at)hotmail.com
  • Jussi Syrjälä, Soveltava liikunta, p. 045 678 8071, jussi.r.syrjala(at)gmail.com
  • Satu Hakanurmi, vapaa-aikalautakunta, satu.hakanurmi(at)raisio.fi
  • Jan Stenlund, vapaa-aikalautakunta, jan.stenlund(at)raisio.fi
  • Reijo Hakorinta, liikunta- ja nuorisotoimenjohtaja, p. 0400 723 032, reijo.hakorinta(at)raisio.fi

Seuraparlamentin sihteeri:

  • Marita Oksanen, liikuntasuunnittelija, liikuntapalvelut, p. 040 747 9002, marita.oksanen(at)raisio.fi

Varajäsenet:

  • Eeva Savola, vapaa-aikalautakunta, eeva.savola(at)raisio.fi
  • Anneli Vainio, vapaa-aikalautakunta, anneli.vainio(at)raisio.fi
  • Risto Rihko, vapaa-aikalautakunta, risto.rihko(at)raisio.fi

Liitteet